429141-2019 - ResultatSverige-Härnösand: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal gällande konsultstöd för internrevision samt genomförande av granskningsärenden
Referensnummer: 2 STO-2018/1557
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Specialpedagogiska skolmyndigheten har behov av att upphandla konsultstöd till internrevision och granskningsuppdrag till en uppskattad volym om totalt ca 2 000 timmar under hela avtalsperioden, varav ca 1 600 timmar internrevision. Denna omfattning utgör ingen garantinivå för minimivolym.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212200 Internrevision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen