429158-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning och revision – Revisionstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRevisionstjänster
BeskrivningUpphandling av revisionstjänster till Älvsbyns kommun. I uppdraget ingår att vara sakkunniga till kommunens revisorer respektive till lekmannarevisorerna i kommunens bolag Älvsbyns Energi AB, Älvsbyns Fastigheter AB och Älvsbyns Kommunföretag AB, samt lagstadgad revision i kommunens bolag Älvsbyns Energi AB, Älvsbyns Fastigheter AB och Älvsbyns Kommunföretag AB.
Intern identifierare26/41
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000