Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kalibrering av testinstrument
Referensnummer: RJL 2022/1302
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar kalibrering, justering och reparationer av testinstrument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50410000 Reparation och underhåll av mät-, test- och kontrollapparater, 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning, 50433000 Kalibrering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen