2. Förfarande
Förfarande
Titel: Åsbro - Omhändertagande av uppmuddrat slam
Beskrivning: Denna upphandling avser lastning, transport samt omhändertagande av muddermassor. Muddermassor ska lastas, transporteras och omhändertas vid godkänd anläggning för behandling och/eller deponering beroende på avfallets innehåll.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91191:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90513000 Hantering av ofarligt avfall, 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall, 90722200 Miljösanering