2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mätning och tillhörande utredning
Beskrivning: Ramavtal avser tekniska konsulttjänster inom avloppssystem, för teknikområdet mätning med därtill hörande utredning. Uppdrag kommer att främst syfta till att identifiera källor till tillskottsvatten i spillvattensystemet i enlighet med bl.a. svenskt vattens publikation Nr 2012–13 ”Undersökningsmetoder för att hitta källorna till tillskottsvatten”.
Intern identifierare: 25/00092
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631440 Flödeskontroll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Mätning och tillhörande utredning