RFI System för avvikelsehantering, förbättringsförslag och klagomål
Referensnummer: 19/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Nuvarande lösning är egenutvecklad och drivs på en gammal plattform, därför behöver Region Blekinge upphandla och implementera ett nytt IT-stöd för avvikelser, förbättringsförslag och klagomål som ger verksamheten goda förutsättningar att driva och följa upp förbättringsarbetet inom Region Blekinge.