See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal tekniska konsulter utredning förorenade områden 2023
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende tekniska konsulter ”Utredande konsulter inom förorenade områden” åt Beställaren. Ytterligare information om aktuella tjänster framgår av upphandlingsdokumentet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:83298:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90730000 Spårning, övervakning och återställning av föroreningar