429329-2026 - Resultat
Sverige – Datalagringsmedia – Server och lagring
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelServer och lagring
BeskrivningTullverket har behov av att ett ramavtal avseende server och lagring.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 32584000 Datalagringsmedia
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128412:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel