429448-2021 - ResultatSverige-Kungshamn: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem för kommunerna Munkedal och Sotenäs med bolag
Referensnummer: KA 2020/839
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Munkedal och Sotenäs kommun med bolag bjuder härmed in till en konkurrenspräglad dialog för att tillsammans arbeta fram ett avtal för ekonomisystem som kommer underlätta samarbete och automatisering av arbetsuppgifter.
För mer detaljer se inbjudan
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48442000 Programvara för finansiella system, 48444000 Redovisningssystem, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen