Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre Skötsel Kulturfastigheter
Referensnummer: 21/37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Yttre skötsel Kulturfastigheter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen