429560-2025 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för brand- och räddningstjänst – Om- och tillbyggnad Sorunda brandstation
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Om- och tillbyggnad Sorunda brandstation
Beskrivning: Nynäshamns kommun inbjuder entreprenörer att inkomma med anbud gällande om- och tillbyggnad av Sorunda brandstation. Sorunda brandstation behöver byggas ut och renoveras för att anpassas bättre till sin verksamhet med omklädningsrum, utbildningsutrymme och tvättmöjligheter. Byggprojektet är planerat att utföras i två etapper. Se förfrågningsunderlag och dess bilagor för mer information.
Intern identifierare: KS/2025/0109/059
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45216120 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för brand- och räddningstjänst
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000