429583-2021 - ÄndringSverige-Västerås: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Saneringstjänster
Referensnummer: FN 2020/00172-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Saneringstjänster innefattar Flyttstädning samt annan grov sanering i bostads- och lokalytor.
Frågor och svar kommer inte att ske under juli månad pga semester.