429633-2022 - ResultatSverige-Söderköping: Skötsel av trädgårdar och parker
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre Skötsel Ramunderstaden AB
Referensnummer: 22/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.1.4.
Kort beskrivning
Yttre skötsel inkl. snö- och halkbekämpning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233141 Väghållning, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
3 olika områden