429637-2022 - ResultatSverige-Ludvika: Fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputsning, 2022
Referensnummer: GNU 2022/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi avser att upphandla nytt avtal för fönsterputsning i områdena Falun, Borlänge, Gagnef, Avesta, Ludvika, Hedemora samt Säters kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Fönsterputsning för geografiskt delområde 1 Falun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fönsterputsning för delområde:
FalunBorlängeAvestaGagnefHedemoraLudvikaSäter
Fönsterputsning för geografiskt delområde 2 Borlänge
Del nr: 2
Fönsterputsning för geografiskt delområde 3 Avesta
Del nr: 3
Fönsterputsning för geografiskt delområde 4 Gagnef
Del nr: 4
Fönsterputsning för geografiskt delområde 5 Hedemora
Del nr: 5
Fönsterputsning för geografiskt delområde 6 Ludvika
Del nr: 6
Fönsterputsning för geografiskt delområde 7 Säter
Del nr: 7