429694-2020 - ResultatSverige-Växjö: Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sensorer till dental röntgensystem
Referensnummer: 20RGK1123
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg avser upphandla sensorer, sensorhållare och hygienskydd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33111500 Tandröntgen, 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen