429708-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Uddevalla: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: KS 2021-287
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Företagshälsovård: grundtjänster och tilläggstjänster
Upphandlingen är indelad i fyra delar och anbud kan lämnas på en eller flera delar.
Syfte och antagande av leverantör
Upphandlingens syfte är att teckna ramavtal med leverantörer som kan tillgodose kommunens löpande behov under avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 23 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Leverantörer kan antas för flera delar,
men Leverantör som antas för del 1 kommer inte att antas för del 2,
han kan dock antas för del 3 och/ eller 4.
På de områden där mer än en leverantör antas, kommer avrop att ske i rangordning.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del 1 Grundtjänster Företagshälsovård
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grundtjänster Företagshälsovård
Tilläggstjänster inom företagshälsovårdsområdet
Del nr: 2
Tilläggstjänster inom Företagshälsovårdsområdet
Se beskrivning i kravspecifikation
Tilläggstjänster Omställning
Del nr: 3
Tilläggstjänster Krisjour och alkohol- och drogtester utanför kontorstid
Del nr: 4
Tilläggatjänster Krisjour och alkohol- och drogtester utanför kontorstid