429721-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Delar och tillbehör till rullstolar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rullstolar, drivaggregat
Referensnummer: VLL 1625-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193220 Delar och tillbehör till rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar leverans av drivaggregat till manuella rullstolar samt tillbehör och reservdelar, till Västerbottens läns landsting, Region Norrbotten och Region Jämtland Härjedalen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Drivaggregat – brukarstyrt, manövreras med drivringar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Drivaggregat – brukarstyrt, manövreras utan drivringar
Del nr: 2
Drivaggregat – vårdarstyrt
Del nr: 3