429745-2017 - ÄndringSverige-Söderhamn: Anläggningsarbeten för kajer
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnation av containerkaj Gävlehamn.
Referensnummer: 6982
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45241100 Anläggningsarbeten för kajer
II.1.4.
Kort beskrivning
Generalentreprenad. Byggnation av 360 meter betongkaj. Pålning, spontning, undervattensgjutning, VA-arbeten.