429753-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – P 09 Energipiren
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelP 09 Energipiren
BeskrivningUmeå Hamn AB upphandlar en utförandeentreprenad avseende uppförande av ny kaj i Umeå Hamn i enlighet med förfrågningsunderlag.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:62391:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45241000 Hamnanläggningsarbeten, 45241100 Anläggningsarbeten för kajer