See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Chefs- och ledarutveckling
Beskrivning: Karlshamns kommun, Karlshamnsfastigheter AB, Karlshamns Hamn AB, Karlshamn Energi AB och Västblekinge Miljö AB upphandlar ett ramavtal av konsulttjänster för chefs- och ledarutveckling för succesiva avrop under avtalstiden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80532000 Chefsutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114363:Lot:1