Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Juridiska tjänster 2021
Referensnummer: UH-2021-6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79100000 Juridiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar juridiska tjänster inom områdena Allmän affärsjuridik och Entreprenadrätt.
Ellevio avser att ingå ramavtal med ca två (2) leverantörer per anbudsområde. Ramavtal kommer att tecknas för två (2) år med möjlighet till förlängning två (2) år åt gången i maximalt åtta (8) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 96 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79100000 Juridiska tjänster, 79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen