See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pumpar till Polvägen i Västerås
Beskrivning: Denna prekvalificering avser inköp av 31 st. pumpar av olika storlekar, varav flertalet skall utrustas med frekvensomriktare för varvtalsstyrning. Pumparna skall installeras i Mälarenergis fjärrkylanläggning på Polvägen, Västerås. Samtliga pumpar kommer att placeras i en ny byggnad tillsammans med kylmaskiner, värmeväxlare och annan utrustning.
Intern identifierare: 2023/69
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31681200 Elektriska pumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000