429996-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare och projektadministratör
Referensnummer: 20198
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser 1 st projektledare på 75 %, 1 st delprojektledare på 50 % samt 1 st administratör på 25 %.
Anställningsprocessen är ett internt förbättringsprogram för optimering och effektivisering av berörda processer inom anställning för äldreomsorgen. Projektets förväntade resultat är en smidig, enkel och kvalitetssäkrad anställningsprocess för såväl rekryterande chef som för den anställde utifrån en nulägesbeskrivning och som lever upp till lagkraven. En standardiserad anställningsprocess som frigör tid för våra chefer att arbeta med ledaruppdraget och vara nära sina verksamheter
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Konsultprojektledare och konsultadministratör
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsult Delprojektledare
Del nr: 2