Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 15/12/2017Slut: 31/10/2020
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
VGR har ensidigt rätt att förlänga hela eller delar av avtalet vid ett eller flera tillfällen i ytterligare sammanlagt 12 månader, varefter det upphör att gälla utan föregående uppsägning.