430010-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Campingstugor Byske.
Referensnummer: UH-2017-309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser campingstugor till Byske Camping om erforderliga beslut tas.
Kravspecifikationen anger i stora drag stugornas utförande.
Antal stugor är beroende på anslagen budget och pris i inkomna anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 44211110 Stugor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen