See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 77122 Arbetstunnel Årstaberg
Beskrivning: Objektet avser utförande av entreprenad ”Arbetstunnel Årstaberg”. Arbetstunneln kommer att utgöra temporär tillfart till station Årstaberg utförande av efterföljande entreprenad ”TBM och station Årstaberg” och är belägen vid Partihandlarvägen. Omfattning i detalj framgår av förfrågningsunderlaget. Observera att: Anbudsgivare från ett tredjeland som inte har ett internationellt avtal med EU som garanterar att leverantörer har ömsesidigt och likvärdigt tillträde till offentlig upphandling kommer inte tillåtas att delta i upphandlingen. Detta gäller även när anbud lämnas av konsortium om en eller flera konsortiemedlemmar kommer från sådant tredjeland.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123385:Lot:1