430051-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Rekryteringstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för rekryteringstjänster
Referensnummer: 18/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
TLV upphandlar ett ramavtal för rekryteringstjänster.
Tjänsten avser att vid behov stödja TLV vid rekrytering av olika befattningar, så som verksamhetsstödjandefunktioner, specialister, chefer med mera.
Tjänster som ska kunna avropas:
— second opinion
— search
— komplett rekryteringstjänst
— stöd vid delar av rekryteringen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen