430078-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Strängnäs: Skogstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arboristtjänster
Referensnummer: KS/2018:409-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun inbjuder er att lämna anbud avs. ramavtal för arboristtjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77211300 Trädröjning, 77211400 Trädfällning, 77211500 Trädvård, 77341000 Beskärning av träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen