2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av rekryteringstjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfatta ramavtal för rekryteringstjänster. Uppdraget kan avse kompletta rekryteringar eller del av processen. Ramavtalet omfattar rekryteringstjänster som kan avropas för samtliga typer av befattningar inom SJ AB.
Intern identifierare: SJA-2026-0041
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Mängd: 800 stycken