2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reservdelar till personbilar och lätta transportbilar
Beskrivning: Sundsvalls kommun förvaltar en fordonsflotta bestående av över 500 personbilar och lätta transportbilar. Kommunen bedriver egen verkstadsverksamhet med mekaniker som utför enklare service- och reparationsarbeten på fordon som inte omfattas av garantiåtaganden eller serviceavtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123777:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34312000 Motordelar, 34320000 Mekaniska reservdelar utom motorer och motordelar, 34330000 Reservdelar till lastfordon, skåpbilar och bilar