43026-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekttjänster – Ramavtal Arkitekttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Arkitekttjänster
BeskrivningRegion Gotland genomför många projekt avseende ny- och ombyggnader på skolor, sjukhus, förvaltningsbyggnader, äldreboenden, fritidsanläggningar, teknikbyggnader, offentliga lokaler m.m. Region Gotland kommer under de närmaste åren vara i behov av arkitekttjänster.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99517:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster