430287-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Arrangering av blomsteruppsättningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Blomsterarrangemang, buketter och tillhörande tjänster
Referensnummer: 2017-2017/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77330000 Arrangering av blomsteruppsättningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Riksdagsförvaltningen, RDF, upphandlar blomsterarrangemang, buketter m.m. och tillhörande tjänster. Blommor används för kontinuerlig utsmyckning i representativa lokaler i riksdagens hus, när olika evenemang och tillställningar genomförs samt för överräckning vid intern och extern representation. RDF har behov av en leverantör som har förmåga och kapacitet att utföra hela uppdraget. Anbud ska därför omfatta alla delar. Se ytterligare information i RDF:s upphandlingsunderlag inkl. bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121200 Snittblommor, 03121210 Blomsteruppsättningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen