430320-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tolktjänster – Tjänst för tolkförmedling
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTjänst för tolkförmedling
BeskrivningUpphandlingen omfattar tjänst för tolkförmedling. Leveranserna sker successivt efter avrop ifrån verksamheterna. Upphandlingen omfattar tolkning på distans- on-demand- samt kontakt tolkning.
Intern identifierareUPPH2025-00192
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79540000 Tolktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerella obligatoriska krav
BeskrivningEnligt underlag.
Intern identifierare1747803-1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde 1: Tolkförmedlingstjänst
Intern identifierare1747803-2