Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: KSKLK 2018/153
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Sölvesborgs kommun, Sölvesborg och Bromölla Kommunalförbund, Sölvesborgs hem AB, Sölvesborg Energi och Vatten AB samt Miljöförbundet Blekinge väst (nedan kallade beställare) inbjuder Er härmed att inkomma med anbud på Företagshälsovård i enlighet med upphandlingsdokumentet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen