Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45261900 Reparation och underhåll av tak
Ytterligare klassificering (cpv): 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45261100 Taklagsarbete, 45261210 Takläggningsarbete, 45261910 Takreparation, 45261920 Takunderhåll, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
Leveransplats
Del av land (NUTS): Stockholms län (SE110)
Land: Sverige
Kompletterande information: Objekten är belägna i Södertälje kommun.