430346-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling skadedjursbekämpning
Referensnummer: 1219/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser förebyggande service och akuta åtgärder gällande skadedjursbekämpning av fastigheter inklusive deras parker och av SFV ägda marker.
Vid arbeten på vissa av fastigheterna kommer transport med båt vara nödvändigt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen