430371-2020 - ResultatSverige-Malmö: Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för VA-konsulttjänster avseende utredningar för skyfall och dagvatten
Referensnummer: 20/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för utförande av VA-konsulttjänster avseende utredningar för skyfall och dagvatten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 90492000 Konsulttjänster för avloppshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen