Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillverkning och distribution av kylda matlådor till ordinärt boende
Referensnummer: UPH 2022-12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55322000 Tillagning av måltider
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillverkning och distribution av kyld mat till vård- och omsorgstagare i ordinärt boende personer som enligt Socialtjänstlagen beviljats matdistribution.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55322000 Tillagning av måltider, 55521100 Hemkörning av mat, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen