430403-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Andningsapparater för medicinskt bruk
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
APAP, autoBiLevel, ASV och masker
Referensnummer: IN-IN19-0005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33157400 Andningsapparater för medicinskt bruk
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av APAP och Masker för 7-klöverns räkning.
Aktuell upphandling
Denna upphandling avser ramavtal på APAP, autoBiLevel, ASV och Masker samt option Telemedicinsk tjänst för succesiva avrop, enligt beskrivning nedan och i bifogad Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
Beskrivning:
Hjälpmedel, inkl leverans
Tillbehör och reservdelar
Dokumentation
Generell och/eller specifik utbildning
Option utprovningstjänster
Option utställnings- demonstrationsexemplar
Support, inom 2 arbetsdagar
Service under garantitiden
Option Telemedicinsk tjänst
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33157100 Masker för inhalation av medicinska gaser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen