2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Bolagsverket bjuder in anbudsgivare att lämna anbud gällande ekonomisystem som levereras on-premises. Vi avser att teckna avtal med en anbudsgivare för en period om 15 år. Vi har beslutat att inte dela upp avtalet i separata delar då uppdraget är lämpligt för en leverantör.
Intern identifierare: AD 260/2025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48442000 Programvara för finansiella system, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000