Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: TendSign Land: Sverige Internetadress: https://tendsign.com/doc.aspx?ID=116647&Goto=Docs
Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Höjning av standarden för den tekniska drifter i Höörs badhus.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Höör.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Höörs kommun avser att genomföra ett projekt för att höja standarden för den tekniska driften på Höörs badhus. Viktiga mål för projektet är en bättre arbetsmiljö, funktionssäkrare och mer miljöanpassad drift av installationer för främst vattenrening samt väsentligt lägre kostnader för energi, drift och underhåll.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))