Officiellt namn: AB Ängelholmshem Postadress: Box 1111 Ort: Ängelholm Postnummer: SE-262 22 Land: Sverige Att: Camilla Cronberg E-post:camilla.cronberg@angelholmshem.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Ramavtal markentreprenader.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Ängelholm.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Ramavtalet omfattar utförande av markentreprenader för AB Ängelholmshem och AB Ängelholmslokaler. Avropen kan avse arbeten så som kulvertgrävningar, asfalteringsarbeten, plattläggning, montering stängsel och grindar, anläggning alt. ombyggnad av lekplatser, trädgårdar, innergårdar och skolgårdar samt schaktnings- och grävarbete och andra transporter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45236000 Markanläggning, 45112000 Grävning och schaktning, 45112710 Utformning av grönområden, 45112723 Utformning av lekplatser, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45236210 Markanläggning för lekplats, 45262510 Stenarbeten, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45432112 Stenläggning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.