43064-2017 - ResultatSverige-Sjöbo: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Tekniska konsulttjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 12: Arkitekttjänster, tekniska konsulttjänster och integrerade tekniska tjänster, stadsplanering och landskapsarkitektur, därmed sammanhängande vetenskapliga och tekniska konsulttjänster, teknisk provning och analys
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sjöbo.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Sjöbo kommun genomför upphandling av ramavtal avseende tekniska konsulttjänster.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71356100 Tekniska kontroller, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71631000 Teknisk besiktning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.