430643-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Operationsteknik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsprodukter, sugar, dränage och diatermi
Referensnummer: RS230463
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33160000 Operationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av bl a dränage, dränagekatetrar, sugsystem med tillbehör, rökutsugsfilter, diatermielektroder, diatermihandtag, instrument för hemorrojder, olika opererande set mm,
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141600 Uppsamlingsbehållare och -påsar, dränageset och dylikt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen