Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
Den upphandlande myndigheten handlar på andra upphandlande myndigheters vägnar: ja
Officiellt namn: Göteborgs universitet Land: Sverige
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Taxitjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Göteborg.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Chalmers, i samarbete med Göteborg universitet samt dess samarbetspartners, har behov av taxitjänser inom Göteborg med omnejd. Köparen önskar både rörlig taxa samt fasta priser.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
60120000 Taxitjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.