430679-2016 - ResultatSverige-Västervik: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kran/plog/lastväxlarbil till Västervik Miljö & Energi AB.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västervik.
Nuts-kod SE213 Kalmar län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser en kran/plog/lastväxlarbil till Västervik Miljö & Energi AB.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34100000 Motorfordon, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.