See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Simuleringsdockor
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för simuleringsdockor samt tillbehör och förbrukning och omfattar: • Avancerad simuleringsdocka • Mellanavancerad simuleringsdocka (bas) • Mellanavancerad simuleringsdocka (plus) • Enkel simuleringsdocka (bas) • Enkel simuleringsdocka (plus) • Tillbehör och förbrukning till befintliga simuleringsdockor inom regionen
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Förfarande i ett steg i enlighet med LUK.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: ANBUDSOMRÅDE 1: AVANCERAD SIMULERINGSDOCKA
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109779:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35112100 Livräddningsdockor, 33100000 Medicinsk utrustning, 39162200 Hjälpmedel och apparater för undervisning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: ANBUDSOMRÅDE 2: MELLANAVANCERAD SIMULERINGSDOCKA (BAS)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109779:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: ANBUDSOMRÅDE 4: ENKEL SIMULERINGSDOCKA (BAS)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109779:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: ANBUDSOMRÅDE 6: TILLBEHÖR OCH FÖRBRUKNING TILL BEFINTLIGA SIMULERINGSDOCKOR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109779:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: ANBUDSOMRÅDE 3: MELLANAVANCERAD SIMULERINGSDOCKA (PLUS)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109779:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: ANBUDSOMRÅDE 5: ENKEL SIMULERINGSDOCKA (PLUS)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109779:Lot:5