430682-2016 - ResultatSverige-Örebro: Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling av kontorsmaterial.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kontorsmaterial för kontor, skola, förskola, äldreomsorg, funktionshindrade, tekniska yrken m.fl.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30192000 Kontorsmateriel, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 30199500 Arkivlådor, brevkorgar, förvaringslådor och liknande föremål
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.