430683-2016 - ResultatSverige-Örebro: Kontorsmateriel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av skol- och förskolematerial.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Förbrukningsmaterial av produkter som är speciella för skolans verksamheter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30192000 Kontorsmateriel, 30194300 Ritningskit och ritpapper, 37822000 Ritpennor, 39292400 Skrivmateriel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.