430693-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Staffanstorp: Socialvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Daglig verksamhet enligt LSS
Referensnummer: 2020-ON-46
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Staffanstorps kommun bjuder in till upphandling av insatsen daglig verksamhet enligt Lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete, 85311200 Social omsorg för handikappade, 85312000 Socialvård utan inkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen